Web sitesine yüklenen hareketli animasyon video ve filmlerin olduğu eğlence,bilgi,mizah,kültür gibi kullanıcı odaklı hizmet veren web sitelerine video film web sitesi denir.

Kendi içerisinde hizmet amaçlına göre değişkenlik gösteren video film web siteleri her türlü izleyici kitlesine hitap edebilir. Gelir elde etme amaçlı olarak başarılı bir sonuç alınabilir. Öncelikle film sitelerinden bahsedeyim.

  • Film web sitesi

Sınırsız hosting üzerine sınırsız sayfa açabilme özelliğine sahip olan film siteleri içeriğinde barındırdığı filmlerin telif hakları sebebi ile genel olarak kendileri gelişigüzel oluşturulmaz, bir film web sitesi için gerekli web alanı hazırlandıktan sonra 2.asama yani filmlerin eklenmesine geçilir, bunun için var olan torrent siteleri vizyona giren her filmin kiralanmasını yaparak, o siteye üye olan film sitesi sahiplerine filmin URL'sini kiralar, filmin barındırılması veya telif Hakkı veya yayınlama gibi işlemleri üye olunan siteye aittir. Aylık belirli bir ücret karşılığında kiraladığınız filmleri tüm ziyaretçilerinize sunabilirsiniz. Bu sitelerin geliri ise özel olarak yerleştirilen kod reklamlar ile olur, genelde de adsense gibi yasal olan değil daha çok illegal reklamlar yayınlarlar, çünkü bu gelir olarak çok yüksek farka sahiptir. 

Örnek vermem gerekirse, eskiden vizyondaki filmleri 2 veya 3 tl karşılığında kimliğimizi veya depozitolu bırakarak 24 saatlik kiralardık, şimdi ise film izleyeceğimiz siteye girdiğimizde istemsiz olarak açılan reklamlar ile karşılaşıyoruz, aslında bazen kızıyoruz o reklamlara ama site sahibinin o gelirde Hakkı olduğunu unutmayalım, 1 reklam tıklaması ortalama 75 kuruş olan reklamlı bir film sitesinde 4part bir film izlesek, her part başlangıcında 2 reklama tıklıyoruz toplamda 8 adet reklam tıkladığınızda site sahibi 6tl civarı gelir elde etmiş oluyor, bu durumdanda hem izleyici hemde site sahibi memnun kalıyor, toplamda günde 100 adet film izlenen bir web sitesinin günlük gelirinin 600tl civarı olduğu aşikar, fakat öncesinde ciddi bir altyapı oluşturmak için ortalama 10-20.000tl civarında yatırım gerektirdiğinide unutmayalım. 3-5 kuruşa satın alacağınız web sitelerindende bu gelirleri elde edeceğiniz hayaline kapılmayın Tabiki alt yapı önemli,

  • Video web sitesi

Video sitelerinin ise genelinin telif Hakkı'na ihtiyacı yoktur, video klip veya özel içeriği bulunan videolar hariç Tabiki, eğer YouTube gibi her kullanıcıya özel video paylaşabilme Hakkı tanıyacaksanız, sorumluluk genel olarak videoyu yükleyen kişiye aittir. Video web sitesinin geliri ise ağırlıklı olarak video içerisinde belirli aralıklarla çıkan reklamlardır. Film web sitesi kadar yüksek kazancı olmasada, videonun En heyecanlı yerinde çıkan reklamları kapatmaya çalışırken tıkladığınızda ortalama reklam başına site sahibi 0.15 kuruş ile 2.00 tl arasında değişebilen kazançlar elde etmenizi sağlar.