İhtiyaçları önceden belirlenmiş kullanıcıya hemen teslim edilebilen herşeyiyle hazır hale getirilmiş web sitelerine HAZIR WEB SİTESİ denir. 

Günümüzde yemek sektörünün son Zaman'larda en rağbet gören sunum şekli olan Fast food gibi artık teknoloji alanında da Fast food tarzı sunumlar dikkat çekmeye başlıyor.  Bu kullanıcıya bir günde teslim edilebilen hazır web sitesi sisteminden başka birşey değil, artık birşeyler satın almadaki sabrımız neredeyse yok gibi, herşey o an olsun istiyoruz ve bu üreticilerin ve ticaret yapan kitlenin ilgisini çekiyor. Nasıl çekmesinki ? 

Bir günde hazır web sitesinin en iyi tarafı eğer sizi ilgilendiren bir kategoride hazır web şablonu var ise aynı gün web siteniz hazır hale gelir, genel olarak kartvizit tarzı web sitelerinde uygulanan bu yöntem E ticaret web sitesi için geçerli değildir, veya bir seo uyumlu web sitesi için yanı kriterleri taşımaz. Kurumsal web sitesi özelliklerini barındırmaz.

Hazır web sitesi Nasıl olur ?

Ağırlıklı olarak hazır şablon temaları ile hazırlanan hazır web sitesi yaparken aynı şablon ile defalarca web sitesi yapılıp teslim edilebilir. Hazır web sitelerini birbirinden ayıran belirgin özellikleri logo, site ismi, iletişim sayfası bölümüdür, gerisi tamamen aynıdır. Ücretsiz wordpress temaları üzerine kurulan hazır web sitesi aynı gün hazır olur.

Hazır web sitesi fiyatları

Nedeyse ücretsiz olarak bile mal edilebilen hazır web sitesi fiyatlarını, ortalama değerlerde fiyatlandırmak gerekirse,

  • 1 adet domain 20tl
  • 500 mb hosting 30 tl
  • TEMA (wordpress olursa ücretsizde olabilir) 50tl

Toplamda 100tl ye satın almak mümkün, fakat hazır web sitesi video film veya adsense uyumlu web siteleri gibi gelir elde etme amaçlı kullanılamaz, sizin alan adınızı verdiğiniz kişiler web sitenizi ziyaret eder ve sizi tanır. Herhangi bir amaçla hizmet etmediği içinde hazır web sitelerin saldırıya uğrama ihtimalinde yoktur, tasarım ve kodlama bilginiz var ise sonraki süreçte belki ufak değişiklikler yapabilirsiniz, fakat istediğiniz özel ve ye daha farklı amaçlar için kullanılacak web sitesi ise İLK WEB SİTEM NASIL OLMALI yazımı okuyup size uygun olan web sitesine sahip olabilirsiniz.